Олексій Кулеба
Перший заступник голови КМДА з питань самоврядних повноважень
Сторінка автора у Facebook:

«Нічого для нас без нас» – місто закликає громадськість долучатися до комітетів доступності

Нічого для нас без нас – без цього ключового меседжу організувати ефективну роботу по безбар’єрності неможливо. 

Мова про максимальне залучення людей з інвалідністю до ухвалення рішень, планів та їх реалізації. В Києві їх - близько 160 тисяч.

До прикладу, перед тим, як встановити дитячий майданчик з елементами інклюзії, поцікавитись у користувачів, чи зручно їм туди дістатись. І продумати логістику. Йти від попиту, зрозуміти біль, і відповідати потребам.

Запрошую громадські організації, які безпосередньо працюють із людьми з інвалідністю, бути проактивними, подавати пропозиції, допомагати нам реалізовувати спільну мету – місто, доступне для всіх. З такою пропозицією звернувся сьогодні під час онлайн-зустрічі із представниками ГО.

Нині ми перезавантажуємо роботу районних комітетів доступності, що працюють при кожній РДА. Переконаний, що не менше 50% складу в таких комітетах мають посідати представники громадськості.

Ми готові слухати й дослухатись. Міський комітет доступності, який віднедавна очолюю, працює над планом заходів на 2021-22 роки, що буде відповідати Національній стратегії зі створення безбар’єрного простору, ухваленій Урядом. 

Тож кожна громадська організація може подати свої пропозиції та долучитись до плану дій зі створення безбар’єрного міського простору, який буде реалізовуватись у столиці протягом найближчих років.