Олексій Кулеба
Голова Київської обласної державної адміністрації
Сторінка автора у Facebook:

Київ реанімує оборонний завод на Оболоні

Ми плануємо реанімувати держпідприємство оборонного значення й створити умови для потужного виробництва.

Місто долучається до реалізації Національної економічної стратегії, що прописана в Постанові Уряду «Про затвердження Національної економічної стратегії на період до 2030 року». 

Ми вже визначили перелік підприємств, які потребують реновації та можуть зацікавити інвесторів. Нині проводимо перемовини із керівниками підприємств, які потенційно зацікавлені в переформатуванні виробничих площ. Пілотним проєктом обрали держпідприємство стратегічного значення завод «Генератор», розташоване на Оболоні. 

Сьогодні «Генератор» виробляє високотехнологічні прилади для зенітно-ракетних комплексів, радіолокаційних станцій, бортової апаратури літаків. Проте залучена лише невелика частина потужностей. Науковий, технологічний та інтелектуальний потенціал тут величезний! Підприємство розміщене на 19 га, що дає можливість розглядати завод як цікавий інвестиційний проєкт.

Хоча історія підприємства налічує понад 60 років, через значну заборгованість воно вже багато років знаходиться в стадії банкрутства. Тож є необхідність терміново ухвалювати рішення про подальшу долю колишнього індустріального монстра. 

Завдання міста – розвивати депресивні території, відновлювати виробничі потужності та створювати нові робочі місця для киян.

Нині по заводу «Генератор» створюється робоча група для розробки фінансово-інвестиційної моделі, яку презентують в КМДА та Кабінеті Міністрів.

Переконаний, що величезні території занедбаних підприємств мають слугувати київській громаді, як от ДП «Київський державний завод «Буревісник». Це було також потужне підприємство оборонно-промислового комплексу, яке вже 12 років не здійснює виробничої діяльності. Завод має величезні борги перед місцевим бюджетом за комунальні послуги та користування землею, якої, до речі, 16 га. 

Мені особисто надзвичайно цікаво вивчати підприємства стратегічного значення. Ми маємо створити максимально сприятливі умови для відновлення на них промислового виробництва.