02:17
14
грудня
Для великих міст, таких як Київ, альтернативи централізованому теплозабезпеченню, що була б настільки ж доцільною з екологічної та економічної точки зору, – немає.
Про це в інтерв’ю Українському національному інформаційному агентству «Укрінформ» сказав заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв.
– Сьогодні ми бачимо, як руйнується міф про переваги локального теплозабезпечення. Років 10 – 20 тому був період, коли невеличкі приватні котельні будувалися у столиці у великих кількостях. Пройшов час, котельні застаріли і назріла потреба у їх модернізації та ремонту. Натомість деякі власники не бачать у цьому економічної доцільності. Сьогодні ми в Києві маємо складну ситуацію, коли приватні власники п’яти таких котелень надіслали нам листи з повідомленням про те, що вони відмовляються від подальшого управління котельнями, – сказав Петро Пантелеєв.
За його словами, тепер міська влада має клопіт, як підготувати та запустити ці будинки в опалювальний період.
Це один із багатьох аргументів на користь того, що для таких великих міст як Київ, альтернативи централізованому теплозабезпеченню немає.
Він також заявив, що в той же час місто активно розвиває «теплову» децентралізацію, яка стосується встановлення теплових пунктів.
– Комунальне господарство столиці будувалося за радянською моделлю, коли функціонували великі центральні теплові пункти, від яких трубопроводами гарячого водопостачання та опалення охоплювалися 10 – 15 об’єктів. Тепер, орієнтуючись на передовий міжнародний досвід, ми переводимо господарство на індивідуальні теплопункти (ІТП), що встановлюють безпосередньо в будинках. Тепло подається централізовано, а пункти вже дозволяють регулювати споживання тепла будинком і його мешканцями (що дуже важливо в умовах високих тарифів) та забезпечують більш прогнозоване функціонування системи загалом, – пояснив пан Пантелеєв.
Із цією метою в Києві запровадили програму спільного фінансування «70 / 30%».
– Кожен багатоквартирний будинок, незалежно від того, є там ОСББ чи ні, міг би отримати 70%-й грант із бюджету міста на встановлення ІТП та проведення енергозберігаючих заходів. Досвід показав, що частка 30%, яку вносять самі люди, врешті окуповується за половину опалювального сезону – далі люди мають чисту вигоду у вигляді зменшення сум у платіжках, – переконаний заступник голови КМДА.