07:56
09
грудня
Останнім часом в Інтернеті та соцмережах обговорюють брудну воду на пляжах Дніпра біля мікрорайону Микільська Слобідка та Русанівської протоки. Мешканці обурюються і скаржаться. Кияни звинувачують ПАТ «Київводоканал», адже поруч із цим місцем знаходиться їхній колектор.
У ЗМІ навіть ширилася інформація, що до зливу «Київводоканалу» хтось несанкціоновано приєднався і зливає свої відходи.
Деснянська водопровідна станція запрацювала у 1961 році. Вона забезпечує потребу міста у воді на 70%. Тобто фактично – це величезний завод з виробництва питної води, який працює цілодобово.
– На Микільській Слобідці, трошки вище Зони здоров’я, є колектор, який скидає воду. Це було завжди. Колектор належить ПАТ «Київводоканал». Але зараз, коли кияни почали більше відпочивати біля води, вони звертають увагу на те, що їх оточує. А вода виглядає жахливо – зелена, жовта жижа. Сотні кубічних метрів такої води. Люди запитують, що це: чи з’явилось якесь нове підприємство, котре скидає води? «Київводоканал» відповідає, що сторонніх врізок у їхню мережу немає і воду скидають лише вони. Такого бути не повинно. Ми маємо використати світовий досвід очистки води і найближчим часом впровадити його у Києві, – коментує депутат Київради Олесь Маляревич.
«Вечірка» побувала на пляжі Зони здоров’я на Микільській Слобідці. Що можна сказати? Відпочиває тут дуже багато людей, дітей. Але вода дійсно має не найкращий вигляд – жовта, каламутна.
Головний інженер департаменту експлуатації водопровідного господарства ПрАТ «АК «Київводоканал» Володимир Костюк пояснює, що джерелом водопостачання є річка Десна, води якої містять значну кількість органічних та бактеріальних забруднень. Перед подачею у водопровідну мережу воду очищують і знезаражують. Вода відповідає всім вимогам до питної води. Під час очищення залишаються осад та води, якими промивають фільтри. Вилучені забруднення є продуктом природного походження, відтак промивні води скидають назад у Русанівську затоку. Показники скиду вод контролюються лабораторією підприємства.
Журналістам продемонстрували зал фільтрів та осад, який утворюється при очищенні води.
Іншого технічного рішення немає. Якщо зупинити описаний вище процес, то без води залишиться більша частина Києва, наголошують на підприємстві. Проте над удосконаленням технології очищення промивних вод також думають. Пропонується побудувати споруди промивних вод. Але все упирається у фінансування – потрібно 350 – 400 млн грн. Планується залучати кошти міста та державні кошти.
Начальник управління капітального будівництва Андрій Буяр розповідає про плани:
Новини Києва – оперативно і лаконічно в Telegram!