04:31
15
грудня
Мер столиці Віталій Кличко готовий подати до суду у випадку розділення посади мера Києва і голови КМДА. Про це він повідомив під час прес-конференції у мерії. Також він розповів про зустрічі з президентом, виклик до ДБР та позов до суду на телеканал, і нагадав, що було зроблено у Києві за п’ять років.
Про розділення посади мера Києва і голови КМДА
Намагання розділити посади мера Києва і голови КМДА та запровадити у столиці двовладдя є неконституційними і недемократичними. Йдеться про наступ на місцеве самоврядування і згортання реформи децентралізації.
– Ситуація, яка склалася в столиці, – коли киян намагаються позбавити права обирати владу міста, – є неконституційною, недемократичною та суперечить суті самоврядування. І я хочу наголосити: справа не в прізвищах, не в тому, що Кличко чіпляється за якісь крісла, а справа в ключових принципах. Йдеться про наступ на місцеве самоврядування. Не тільки в Києві. Не будемо забувати, що все завжди починається зі столиці, – наголосив Кличко.
Він вважає, що йдеться про згортання реформи децентралізації і запровадження в столиці двовладдя .
– Ще в 2003 році Конституційний суд, аналізуючи положення Конституції і «Закону про столицю», чітко сказав, що головою КМДА може бути призначена тільки особа, обрана київським міським головою. Тобто людина, яку обрали мешканці столиці. Крапка!, – наголосив Кличко.
Він підкреслив, що сьогодні киян хочуть позбавити права обирати владу в своєму місті.
Про зустрічі з президентом
Віталій Кличко повідомив, що кілька разів зустрічався з президентом Володимиром Зеленським та головою офісу глави держави Андрієм Богданом під час яких обговорювали усунення його від керівництва Київської міської держадміністрації. У такому випадку Кличко звернеться до суду.
– У жодній європейській країні, жодному європейському місті владу не призначають. Її обирають люди. А Україна – це Європа. Я вірю. І роблю все, щоб Київ став справді європейською столицею, – сказав Віталій Кличко.
Він додав, що якщо є у когось є наміри бути головою КМДА – це можна зробити через вибори.
За його словами, наступні вибори мера Києва за Конституцією мають відбутися восени 2020 року, тож у разі порушення цієї процедури, він буде звертатися до судів щодо дотримання норм закону.
Про позов до суду на телеканал
Віталій Кличко та його брат Володимир подали позов до суду на канал 1+1. За словами мера столиці, ні дня не проходить, щоб один із найрейтинговіших каналів не згадав його недобрим словом.
– Як уже говорив, я захищатиму свою честь і гідність у суді. Я і мій брат подали позов до суду на канал 1+1, який поливає нас брудом. На мені вирішили не зупинятися – добралися і до Володимира, – сказав мер. – І як можна говорити про незаангажованість каналу, коли його керівник є не тільки представником політичної сили, а його називають одним із претендентів на голову КМДА? Так от, мені байдуже на різних претендентів і їх амбіції, але очорняти мою репутацію я не дозволю. Я багато на неї працював. Тому буду захищатися законними методами. Про наступ на свободу слова тут не йдеться, – заявив Віталій Кличко.
Про допит у Державному бюро розслідувань
Кличко підтвердив, що його викликали у ДБ, як свідка.
– Викликали у якійсь справі – справі, яка яку подали представники минулої влади, представники Адміністрації президента Януковича по надуманих справах. Я не піду у ДБР, туди прийде мій представник – юрист, який зможе дати чіткі відповіді на всі питання, – сказав Кличко.
Він вважає, що ці справи подані умисно для медіаефекту.
Про вартість нового пішохідно-велосипедного мосту.
Однією із маніпуляцій мер вважає викривлення інформації щодо вартості нового пішохідно-велосипедного мосту.
– Сам міст не коштує 400 мільйонів! Це сума за кілька проектів. Міст, як і заявляли, коштував 270 мільйонів. До того ж, зазначу, ми розрахувалися ще тільки за матеріали і конструкцію. Із 400 мільйонів місто заплатило поки що 210. Інші ж кошти – на рахунках столиці!, – наголосив Віталій Кличко.
Він підкреслив, що одразу після завершення будівництва міська влада звернулася до Інституту судових експертиз і КРУ, аби перевірили відповідність вартості заявлених матеріалів і робіт. Також після публікацій у ЗМІ всі витрати перевіряє НАБУ. І місто чекає на висновки.
Про будівництво нового Шулявського мосту
Роботи там відбуваються за графіком. Головний виклик – питання зі знесенням 5-го цеху, яке затягується навмисне. Більше року спільних нарад і численних звернень до уряду та фонду Держмайна не вирішують цієї проблеми.
– Складається враження, що для фонду Держмайна ринок секонд-хенду, який знаходиться в цеху, більш важливий, ніж повноцінна, вчасно збудована розв’язка. Або справа дещо в іншому – у приватизації «під шумок» всього заводу, «паровозом» якої намагаються зробити місто. Доведеться, мабуть, звертатися до президента з цього питання, – наголосив мер столиці.
Про те, що зроблено у Києві за п’ять років.
– Бюджет міста збільшили майже втричі, столицю вивели з банкрутства. Побудували 26 садочків та вісім шкіл. Капітально відремонтували 41 відділення у медзакладах і п’ять пологових будинків. Відремонтували вже майже 900 км доріг та проїздів, і оновлення доріг триває. Оновили понад 360 парків, надали статус парка чи сквера понад 130 зеленим зонам. Закупили 134 нових тролейбуси, 63 трамваї та 100 автобусів. Також придбали 189 автомобілів швидкої допомоги та спецавто для медиків. Це – деякі цифри про матеріальні речі, які кияни бачать, – зазначив Віталій Кличко.
Мер наголосив на важливості збереження впливу громади на управління містом.
Фото Бориса КОРПУСЕНКА
Важливі новини та перевірена інформація в Telegram і Facebook.