Витяжки на кухню — основа чистого повітря та комфорту в будинку
Зайві запахи на кухні завжди заважатимуть нормальним умовам приготування та прийому їжі.
Звичайне відкриття вікна не дозволить позбутися неприємних запахів, тому потрібно думати про альтернативне рішення. Їм являється купівля витяжки на кухню, що дозволить відводити гарячу пару із залишками жиру, гарантуючи при цьому нормальні умови для перебування у приміщенні.
Сучасні моделі чудово справляються із зайвим гарячим та забрудненим повітрям. Необхідно лише правильно зробити вибір, враховуючи продуктивність та технічні характеристики. Найзручніше вибирати витяжки в інтернет магазині Фокстрот, де є велика кількість пропозицій від різних виробників. Практично на всю продукцію надається гарантія, але за умови дотримання правил експлуатації.
Параметри витяжок
Необхідно врахувати площу кухні, особливості розташування та функціонування вентиляції, а також фактори розташування меблів. Ширина витяжки підбирається відповідно до ширини варильної поверхні. Це не лише гарантує ефективність, а й забезпечить естетичний результат.
Показник потужності показує, який обсяг повітря видаляється протягом години. Продуктивність необхідно підрахувати за таким алгоритмом:
- Розрахувати об’єм кухні;
- Значення множиться на коефіцієнт 12;
- Додатково додається 20% до суми;
- Якщо плита газова, додатково додати 10%.
Це формула вибору ідеальних параметрів продуктивності.
Режими пристрою
Сучасні витяжки можуть доповнюватись двома великими режимами роботи:
- Відведення повітря. Прямоточні системи, що видаляють повітря з приміщень у певному обсязі. Такі витяжки відрізняються простотою, адже необхідно лише встановити техніку та підключити до вентиляційного каналу. Чудовий варіант для газової плити;
- Рециркуляція. Повітря попередньо очищається, після чого назад потрапляє до приміщення. Традиційно використовується два варіанти фільтрів: жировий для уловлювання олії та вугільний, щоб видаляти неприємні запахи. Це відмінний варіант, коли немає можливості встановлювати стандартну витяжку та прокладати повітропровід у вентиляційний канал.
Конструкція може бути купольна, телескопічна, похила або Т-подібна. Управління можливе механічне, електронне чи сенсорне. На деяких витяжках система керування комбінується.
Леонід РУДЕНКО