Продавці газет страйкують у київському метро

Продавці газет страйкують у київському метро

З цього понеділка в київському метро не продають газети. Реалізатори преси оголосили безстроковий страйк. Про це повідомляє «Сегодня».

—  Іншого виходу немає! Орендна плата за торгівлю пресою в метро регулярно збільшується, бо  залежить від індексу інфляції. Зараз сума оренди — 300 тис. грн на місяць! У нас просто немає можливості платити такі гроші, — говорить Ганна Шкільна, директор підприємства «Нива-95», яке виграло конкурс КМДА і отримало право на облаштування торгових точок в підземці. Жінка розповіла про багаторазові звернення до мерії та метрополітену з приводу зниження орендної ставки, але проблема залишається невирішеною.

У метро кажуть, що питання оренди та встановлення тарифів перебувають у компетенції Київради. У КМДА порадили підприємцям звернутися до комісії Київради з питань комвласності, яка може зменшити орендну ставку для реалізаторів преси в метро. Але в самій комісії з питань комунальної власності кажуть, що в червні набула чинності нова методика оцінки майна метрополітену. «Тепер все, що орендується в підземці, обходиться в 50% від оціночної вартості, і це не ми придумали. Комісія розглядає ці питання за погодженням з метрополітеном, вони вважають, що такою є ринкова вартість,» — повідомив голова комісії Київради Юрій Береговий.

Допоки конфлікт не вичерпається, кияни не зможуть купляти пресу в метрополітені.