У Києві встановлять дошку на честь видатного метеоролога

У Києві встановлять дошку на честь видатного метеоролога

У столиці вшанують пам’ять академіка-метеоролога, кліматолога, професора, одного з організаторів метеорологічної служби в Україні Бориса Срезневського, облаштуючи на його честь меморіальну дошку. Про це йдеться в розпорядженні КМДА № 1839.

Меморіальну дошку встановлять на фасаді будівлі Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського на проспекті Науки, 39. Обсерваторія також бере на себе відповідальність за утримання та збереження дошки.

Витрати, пов’язані з виготовленням та встановленням меморіальної дошки, буде профінансовано за позабюджетні кошти.

Борис Ізмаїлович Срезневський (19 (31) березня 1857, Санкт-Петербург — 24 березня 1934, Київ) —  метеоролог і кліматолог, професор, дійсний член АН УРСР (з 19 квітня 1920 року), 1920), організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії (1919—1934), засновник геофізичної комісії (згодом кафедра геофізики) АН УРСР, кафедри сільськогосподарської метеорології при Народному комісаріаті освіти УРСР, низки періодичних українських метеорологічних наукових видань.У Київській обсерваторії Борис Срезневський зібрав колектив молодих науковців, створив наукову школу київських учених-метеорологів.Похований у Києві, на 17-й дільниці Лук'янівського кладовища. 

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»