У Чорнобилі спіймали киян із пістолетом та лопатами

У Чорнобилі спіймали киян із пістолетом та лопатами

Прикордонники Житомирського загону спільно з поліцейськими затримали у зоні відчуження трьох шукачів радіоактивних «скарбів».

Порушниками виявилися мешканці Києва. «Двоє чоловіків та жінка незаконно проникли на відселену територію з метою екстремального туризму. Вони мали з собою металошукачі та лопати. Крім того, в одного з чоловіків наряд виявив травматичний 9-мм пістолет марки ПМ-Т та три магазини, споряджені набоями до нього. Як з’ясувалось, дозволу на право носіння та зберігання пістолета киянин не мав», - розповіли в Державній прикордонній службі.

На поціновувачів екстремального туризму склали адміністративні протоколи за ст. 46-1 КУпАП. За порушення вимог режиму радіаційної безпеки кожному загрожує від 340 до 510 гривень штрафу.

Травматичну зброю та набої вилучили поліцейські для з’ясування усіх обставин справи. Чоловіку, який не мав дозволу на пістолет для відстрілу гумовими набоями, загрожує кримінальна відповідальність.  

Шукачі радіаційних пригод із завидною завзятістю продовжують пробиратися в зону відчуження. У жовтні в Прип’яті знайшли 16-річну львів’янку, яка вважалася зниклою безвісти. Дівчина приєдналася до компанії сталкерів, яких спіймали під час рейду поліцейські зони відчуження.

Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»