У Києві модернізують найстарішу теплостанцію міста

У Києві модернізують найстарішу теплостанцію  міста

На станції теплопостачання №1 (СТ-1), яка розташована по вулиці Жилянській і забезпечує теплом центральні райони столиці, розпочалась модернізація електричної частини. Нове устаткування забезпечить стабільну роботу обладнання під час опалювального сезону.

 «Нове електричне устаткування на СТ-1, підвищить надійність подачі електроенергії на теплогенеруюче обладнання, яке обслуговує Шевченківський, Печерський, Солом’янський та Голосіївський райони», - повідомили в КП «Київтеплоенерго».

Цього року під час модернізації на СТ-1 встановлено 40 сучасних розподільчих комірок 6 кВ, 2 трансформатори, конденсатори та інше обладнання. У планах Київтеплоенерго – модернізація теплової частини СТ-1: встановлення двох котлоагрегатів сумарним обсягом виробництва 200 Гкал/год, будівництво газорозподільчого пункту, реконструкція системи водопостачання, покращення екологічності роботи обладнання.

СТ-1 посідає особливе місце в історії столичної енергетики та є пам’яткою промислової архітектури. Вона була збудована в 1937 році. Тодішня ТЕЦ-3 працювала спочатку на торфі, потім на вугіллі, а після Другої світової війни була переведена на газ першого великого українського родовища у Дашаві Львівської області.

На початку війни усе обладнання ТЕЦ було евакуйоване з Києва, а після війни її потужність була посилена швейцарським обладнанням за договором про ленд-ліз. Завдяки дбайливому догляду працівників станції це обладнання збережене.

Підготувала Наталка Марків