Місто оскаржує рішення Київського апеляційного адмінсуду щодо будівництва на Андріївському узвозі

Місто оскаржує рішення Київського апеляційного адмінсуду щодо будівництва на Андріївському узвозі

Київська міська державна адміністрація оскаржить рішення Київського апеляційного адмінсуду, яке фактично відновлює дозвіл на будівельні роботи на Андріївському узвозі, 14-16.  Про це повідомив голова КМДА Віталій Кличко на своїй сторінці у Фейсбуці.

«Цим судовим рішенням скасовані приписи та наказ Департаменту держархбудконтролю КМДА, якими заборонялось здійснення будівництва. Але, наголошу: жодне рішення суду в столиці не було та не буде підставою для будівництва в історичних зонах Києва, особливо - на Андріївському узвозі», - написав мер.

Він наголосив, що позиція міста незмінна і чітка: будь-яке будівництво має відбуватись із дотриманням усіх норм законодавства, зокрема, й щодо охорони культурної спадщини.

«Андріївський узвіз - історична старовинна вулиця Києва. І ми повинні зберегти її унікальність. Своїми діями місто вже неодноразово демонструвало, що здатне зупиняти забудовників, які нехтують думкою громади та намагаються втілити свої проекти всупереч інтересам киян і столиці», - наголосив мер.

Мер також підкреслив, що завершення будівництва на Андріївському узвозі, 14-16 може відбутись тільки за умови дотримання закону і попередніх домовленостей щодо поверховості та вигляду споруди. В іншому випадку - столиця має приклади заморожених об'єктів в історичній частині, власники яких зрештою пішли на умови киян і міста.

Одним із промовистих прикладів - будівництво на вулиці Гончара, 17-23, де забудовник вже демонтує декілька зайвих поверхів. 

Нагадаємо,  минулого року на Архітектурно-містобудівній раді Києва представили попередні архітектурно-планувальні рішення споруди за адресою Андріївський узвіз, 14-16,  аби столичні спеціалісти подивилися на об’єми споруди, що колись може постати. Але все, що було показано, забракували.

Підготувала Наталка Марків