Біля Верховної Ради встановлять скульптуру, що розповідатиме про рак

Біля Верховної Ради встановлять скульптуру, що розповідатиме про рак

Навпроти Верховної Ради України встановлять незвичну скульптуру - чотириметрова інсталяція розповідатиме перехожим про рак легень з 18 по 30 листопада. Таким чином громадська організація «Легені» привертатиме увагу українців місяця боротьби з раком легень.

Інформаційну кампанію «Легені, що говорять» вирішили зробити наочною у буквальному сенсі. Скульптуру створить одна із найвідоміших українських мисткинь, яка знана інсталяціями, що встановлені у великих містах та парках по Україні та світу - Анна Надуда.  За задумом – це буде металева рамка, у якій розмістять макет легень, створених з гілок дерев, паперу та бетону.

«На скульптурі встановимо спеціальні датчики, які реагуватимуть на рух. Коли на певну відстань до інсталяції буде підходити людина, то інсталяція буде говорити голосом людини, яка має рак легень. Кожна історія має бути почута», - наголошують у ГО «Легені».

Саме рак легень є найпоширенішим видом раку серед чоловіків 35-70 років в Україні. 13 тисяч українців мають цей діагноз, понад 70% із них виявляються вже на пізніх стадіях. Тому дуже важливим є вчасно діагностувати хворобу та розпочати  якісне лікування.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»