«Дефіцитні» фахівці: яких працівників шукають у Києві

«Дефіцитні» фахівці: яких працівників шукають у Києві

Станом на 27 жовтня 2020 року на обліку в Київському міському центрі зайнятості перебувають 24 тис. безробітних. 21,1 тис. з них отримують допомогу по безробіттю.

З початку року роботу знайшли для 11,4 тис. чоловіків та жінок. Найбільше киян працевлаштувалося в торгівлі (27%), на підприємствах переробної промисловості (10%) та у сфері фінансової діяльності (9%). В базі даних столичної служби зайнятості налічується 10,3 тис. вакансій.

Тим часом роботодавці столиці найбільш зацікавлені у представниках робітничих професій: водіях, слюсарях-ремонтниках, електромонтерах. Завжди у попиті фахівці ІТ-технологій, інженери, бухгалтери, лікарі.

Бракує також вихователів та помічників вихователів, продавців продовольчих товарів, у «дефіциті» – і некваліфіковані працівники: робітники з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями, прибиральники службових приміщень, вантажники.

– Ринок поважає людей ініціативних, підприємливих, які не сидять склавши руки, не чекають, доки до них постукають у двері, самі пробують, пропонують. Як відомо, робота є для того, хто її шукає. Звертайтеся – служба зайнятості допоможе, – наголосив директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.

До слова, із запровадженням в Україні карантину у зв’язку з поширенням коронавірусу столична служба зайнятості не перестала надавати послуги, а перейшла на особливий режим роботи.

Оксана МИКОЛАЄНКО, «Вечірній Київ»