На київському заводі «Енергія» встановлюють систему для хімічного очищення диму

На київському заводі «Енергія» встановлюють систему для хімічного очищення диму

На сміттєспалювальному заводі «Енергія» розпочали встановлювати високотехнологічну систему хімочистки.

Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн пресконференції, відповідаючи на запитання із соцмереж.

На сміттєспалювальному заводі «Енергія» днями розпочали будівництво високотехнологічної системи для хімічного очищення диму від спалювання побутових відходів. Встановлення системи хімочистки дозволить досягнути екологічних параметрів, що відповідатимуть європейським нормам. Обладнання нових газоочисних споруд розташовується на відкритому майданчику поруч із будівлею сміттєспалювального заводу. Це дуже важливий етап переоснащення заводу «Енергія», – наголосив Віталій Кличко.

За його словами, з бюджету Києва в 2020-му на це спрямували 218 млн грн. Загальна вартість проєкту – понад 700 млн грн.

Він нагадав, що «Енергія» – єдиний сміттєспалювальний завод в Україні. Підприємство переробляє 25% столичного сміття. Перетворюючи його на теплову енергію для 300 багатоповерхівок Києва.

– Нагадаю, цього року на заводі відремонтували всі електрофільтри. Що теж дозволило зменшити рівень викидів. Також найближчим часом у Києві встановлять перші стаціонарні пости моніторингу повітря. Їх розмістять на вулицях Декабристів та Каунаській, – зазначив Віталій Кличко.

Нагадаємо, що з вересня завод «Енергія» зупинився на ремонтні роботи і призупинив до їхнього завершення роботу обладнання та спалювання твердих побутових відходів.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»