На Дарницькій ТЕЦ до кінця року введуть в експлуатацію новий фільтр очистки газу

На Дарницькій ТЕЦ до кінця року введуть в експлуатацію новий фільтр очистки газу

На Дарницькій ТЕЦ до кінця року введуть в експлуатацію ще один – вже другий – фільтр газоочистки. 

Мер Києва Віталій Кличко зазначив, що Дарницька ТЕЦ – одна з найстаріших у столиці. Першу чергу станції ввели в експлуатацію понад 60 років тому. Основним паливом для станції є вугілля. Постачає вона тепло і гарячу воду в понад 8 відсотків будівель столиці.

– Дарницька ТЕЦ є приватною. Її власник ТОВ «Євро-Реконструкція». У 2018 році міська влада спільно з цим підприємством розпочала втілення плану підвищення екологічності станції. Розпочали, зокрема, комплексну реконструкцію газоочисного обладнання котлів станції. Що передбачає будівництво п’яти сучасних електрофільтрів. Наприкінці 2018-го в експлуатацію ввели перший електрофільтр. Це вже дало можливість знизити викиди пилу в середньому на 20-25 відсотків. Сьогодні на підприємстві будують другий електрофільтр. До кінця року його введуть в експлуатацію, – повідомив Кличко. 

Також розробляється проєктна документація на будівництво наступних електрофільтрів. Усі роботи здійснюють за кошти інвестиційної програми підприємства. 

На ТЕЦ планують скоротити рівень викидів, встановивши і системи сіркоочистки та азотоочистки.  

 У результаті реалізації всіх етапів програми реконструкції Дарницька ТЕЦ досягне європейського рівня викидів, – підкреслив Віталій Кличко.

Нагадаємо, місто не залишить киян із проблемних будинків без опалення, але попереджає про небезпеку.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»