Під Києвом спіймали браконьєрів із червонокнижною рибою

Під Києвом спіймали браконьєрів із червонокнижною рибою

Двох недобросовісних рибалок спіймали на Канівському водосховищі в районі Вишгорода. Серед здобичі браконьєрів виявили йоржа носара, занесеного до Червоної книги України.

Про це розповіли в Управлінні Держрибагентства у Києві та Київській області.

Браконьєри ловили рибу з гумового човна двома сітками. Порушники встигли здобути 6 кг риби, а саме: плітку та плоскирку – по 4 шт., судака і окуня – по 3 шт., ляща – 2 шт. та по 1 шт. карася сріблястого, рибця, в’язя, синця і червонокнижного йоржа носара.

На порушників складено протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП та ст. 90 КУпАП. За грубе порушення правил рибальства кожному браконьєру загрожує штраф від 340 до 680 гривень, а за вилов червонокнижної риби – від 340 до 510. Рибу, сітки та човен вилучено до відповідного рішення суду.

Крім того, горе-рибалкам доведеться відшкодувати 3 055 гривень збитків, завданих рибному господарству.

Нагадаємо, що найбільший розмір компенсації за незаконне добування червонокнижної риби встановлений за вилов стерляді прісноводної – 48 тисяч гривень, найменший – за міногу українську: 74 гривень. Йорж носар оцінений у 165 гривень.

З видами червонокнижних риб, які занесені до Червоної книги України та розміром компенсації за їх незаконне добування, знищення або пошкодження можна ознайомитися за посиланням.

Як раніше повідомляв «Вечірній Київ», через побутову хімію, «цвіте» Дніпро та гине риба.

Олександр МИХАЙЛОВ, «Вечірній Київ»