Киянам нагадали про штрафи за спалене листя

Киянам нагадали про штрафи за спалене листя

Спалювання листя є дуже шкідливим для здоров’я людей та екологічного стану міста і карається штрафом від трьох тисяч гривень.

Про це нагадали в Управлінні екології та природних ресурсів КМДА.  

– При спалюванні сухих рослинних решток разом із димом у повітря, а потім й у легені людини, потрапляють важкі метали, діоксини, бензопірени, окисиди азоту та найрізноманітніші канцерогенні сполуки. З листям часто горить безліч сміття, що істотно підсилює забруднення атмосфери, пояснюють фахівці.

Крім того, чадний газ, що виділяє тліюче листя, надзвичайно легко зв’язується гемоглобіном крові, блокуючи доставку кисню до тканин організму. Серце починає працювати з вищим навантаженням, а це – посилює шанс на загострення серцево-судинних хвороб.

Згідно зі статтею 77 (1) КУпАП самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах тягнуть за собою накладення штрафу від 3 060 до 6 120 грн, на посадових осіб від 15 300 грн до 21 420 грн.

Нагадаємо, у Києві почали вивозити листя.