У Києві комплексно боротимуться з насильством

Через велику кількість випадків насильства, у столиці створюють спеціальну програму, яка допоможе побороти проблему.
У сучасному світі уже не замовчують проблему насилля. Зокрема, у сім’ях. У Києві з початку року зафіксували майже 22 тис. випадків насильства, з яких 14 тисяч – це звернення постраждалих до поліції. Зважаючи на масштаби проблеми, у столиці розробляють «Міську цільову програму із запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі».
– Ми вже майже рік активно розбудовуємо систему протидії та запобігання насильству у Києві. Спільно з партнерами створили «Телефон довіри», відкрили першу кризову кімнату, готуємо до відкриття другу. Зараз навчаємо фахівців. Усі ці моменти повинні регулюватися нормативними документами. Для цього і створюємо програму. Втім, важливо розуміти: прийняття самої програми не означає, що насильство одразу припиниться. Лише ефективна система роботи протидії насильству та комунікація між усіма службами дадуть позитивний результат, – зазначила заступниця голови КМДА Марина Хонда.
Загалом програмою передбачені три головні напрямки боротьби з насильством.
Проти насильства у сім’ях:
- програма підвищить рівень обізнаності киян про те, як протидіяти домашньому насильству, буде мотивувати не терпіти насильство і таким чином допоможе зменшити жорстокі випадки у сім’ях;
- налагодить співпрацю між усіма структурами, які борються проти жорстокого поводження;
- запропонує дієві механізми допомоги та захисту особам, які постраждали від домашнього насильства, а також посилить відповідальність агресорів.
Проти торгівлі людьми:
- програма підвищить рівень поінформованості киян про те, як не потрапити у рабство та допоможе виробити навичку безпечної поведінки;
- зменшить прояви упередженого ставлення до осіб, які постраждали від торгівлі людьми; підвищить рівень довіри до місцевої влади, яка шукає шляхи вирішення ситуації.
- забезпечить захист та комплексну допомогу постраждалим.
Проти гендерної нерівності:
- програма допоможе налагодити співпрацю між владою та громадськими організаціями, які відстоюють права жінок і чоловіків у суспільстві;
- залучить громадські організації до реалізації державної гендерної політики та протидії дискримінації за ознакою статі, віку чи соціального статусу.
Нагадаємо, що друга кризова кімната для жертв домашнього насильства може запрацювати у Києві вже цієї осені. Також в місті працює гаряча лінія за номером «15-00», де постраждалі можуть отримати фахову психологічну підтримку.
Олена Петришин, фото Бориса Корпусенка