У київських маршрутках можна розплатитися карткою

У київських маршрутках можна розплатитися карткою

У наземному приватному транспорті столиці тепер можна розрахуватися за проїзд безконтактними банківськими картками, смартфоном або іншим пристроєм із NFC – технологією безконтактної оплати.

Перші стаціонарні валідатори встановили в тестовому режимі в 11 автобусах за маршрутом № 250 (ст. м. Позняки – вул. Олени Пчілки) – в автобусах приватних перевізників «ПІК». 

Валідатори розташовані на поручнях біля передніх і задніх дверей автобуса. Для оплати проїзду пасажиру достатньо піднести банківську картку, смартфон або інший пристрій із NFC до екрана валідатора – дочекатися звукового та світлового сигналів. Після підтвердження оплати з картки автоматично списується сума, еквівалентна вартості поїздки, – 5 гривень. 

– Ми першими запускаємо безконтактну оплату проїзду в наземному транспорті Києва банківськими картками та гаджетами. Вона дозволить пасажирам менше брати до рук готівку та зробить розрахунки простішими й безпечнішими, особливо під час пандемії коронавірусу, коли всі ми намагаємося перейти на безконтактну форму оплати, – розповів керівник проекту «ПІК» Олег Мартиненко.

Найближчим часом у цих маршрутках прийматиметься «Карта киянина». Також у майбутньому функціонал буде розширено, що дасть змогу приймати в приватному транспорті такі види карт, як Kyiv Smart City Card, карти для учнів, студентів, службові та інші.

Ольга Косова, фото Олексія Іванова