У Києві відкрили меморіальну дошку Георгію Гонгадзе

У Києві відкрили меморіальну дошку Георгію Гонгадзе

Сьогодні, 16 вересня, у Києві відкрили меморіальну дошку, присвячену вбитому опозиційному журналісту, головному редактору та засновнику видання «Українська правда» Георгію Гонгадзе.

Виготовлення і відкриття меморіальної дошки було ініційовано Київською міською державною адміністрацією. Саму роботу виконав скульптор Василь Маркуш, і вона була погоджена із сім’єю загиблого журналіста.

Меморіальну дошку розмістили на фасаді будівлі Національної спілки журналістів України, за адресою вул. Хрещатик, 27-а. Організатори обрали дату 16 вересня не випадково, адже саме в цей день, рівно 20 років тому, було оголошено про зникнення Гонгадзе.

На відкритті меморіалу були присутні представники міської влади Києва та відомі журналісти. Зокрема, саму дошку відкрили директор Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк та Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

– Георгій Гонгадзе зробив величезний внесок у розвиток незалежної України, незалежних ЗМІ та у розвиток свободи слова. Він поклав своє життя за Україну. Зухвале вбивство Георгія поставило точку відліку в українській журналістиці, зазначив Никоряк.

Голова НСЖУ Томіленко у своєму виступі наголосив на тому, що дотепер напади на журналістів є непоодинокими випадками. Меморіальна дошка, присвячена Георгію Гонгадзе, має привернути до цього увагу суспільства.

– Сьогодні дійсно сумний день, пройшло 20 років з дня зникнення і вбивства Георгія Гонгадзе. Абсолютна більшість сучасних українських журналістів знаходяться під знаком долі Георгія Гонгадзе. Знак долі Гонгадзе свідчить, наскільки небезпечною є робота журналіста, наголошує Томіленко.

Головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва поділилася результатами опитування серед підлітків, що навчаються у школі, яка знаходиться на проспекті Георгія Гонгадзе.

– Він – грузин, він – футболіст київського «Динамо», він – герой Небесної сотні, він – пам’ятник у сквері неподалік мого будинку, він підняв прапор перемоги над Рейхстагом. Такими були відповіді підлітків. Тому сьогодні я хочу щоб ми повернулись у 2000 рік і усвідомили, яку велику ціну заплатив Гонгадзе за зміни в Україні, розповіла Мусаєва.

Представник сім’ї Гонгадзе Валентина Теличенко передала подяку вдови загиблого журналіста Мирослави Гонгадзе міській владі за ініціативу відкриття меморіалу.

– Важливо, щоб в історії України залишилася пам’ять про Георгія Гонгадзе, сказала вона.

Загородній Михайло, фото Олексія Самсонова