Депутати Київради розглядають зміни до бюджету

Депутати Київради розглядають зміни до бюджету

Мер столиці Віталій Кличко відкрив продовження сесії і закликав депутатів підтримати зміни до бюджету та програми соціально-економічного розвитку.

Депутати Київради підтримали пропозицію мера повернутися до перегляду змін до бюджету – за відповідне рішення проголосувало 67 депутатів, лише четверо натиснули кнопку проти.

Віталій Кличко у вступному слові нагадав, що зміни до бюджету продиктовані наслідками пандемії – через кризу зменшилися надходження до бюджету, водночас є галузі, які потребують підтримки міста.

– Нам критично необхідно перерозподілити кошти на найважливіші сфери - на медицину, соціальний захист і на втілення інфраструктурних проєктів, – зазначив Віталій Кличко.

Також він закликав депутатів підтримати рішення про додаткове фінансування комунальних підприємств-перевізників – «Київського метрополітену» та «Київпастрансу». Вони чи не найбільше постраждали під час карантинних заходів, зокрема через вимушену зупинку протягом березня травня «Київський метрополітен» недоотримав 621 мільйон гривень, а «Київпастранс» через зменшення потоку пасажирів – 162 мільйони гривень. Для того, щоб підприємства могли безперебійно працювати і надалі, надаючи якісні послуги киянам, місто повинно нарешті виділити фінансову підтримку для виплат заробітної плати працівникам цих комунальних підприємств. Небажання голосувати за ці зміни, вважає Віталій Кличко, спричинене політичними мотивами.

– Ми вже кілька засідань не можемо ухвалити рішення для забезпечення роботи транспортної сфери та надання послуг з перевезення киян. Профспілки неодноразово зверталися до Київради. Тепер вони вимагають після сьогоднішнього голосування оприлюднити його результати. Поіменно і з фото кожного депутата - хто і як голосував. І я вже надав доручення зробити це оперативно, після голосування. Бо я чув різні причини від депутатів минулого разу - не доїхав на засідання, виходив із залу, «ну ви ж розумієте - політика»….Не розумію! Я розумію одне – міське господарство має працювати. Кияни повинні отримувати сервіс. Зокрема, і можливість користуватися громадським транспортом! А Київ має і надалі розвиватися і втілювати необхідні для комфорту людей проєкти! Для цього нас сюди і обирали! наголосив Віталій Кличко.

Директор Департаменту фінансів КМДА Володимир Рєпік представив депутатському корпусу головні зміни, які пропонуються внести до бюджету столиці. Депутати проголосували за прийняття документу за основу, а наразі пропонують свої поправки до головного фінансового документа.

Фото Бориса КОРПУСЕНКА

Євген ЛОПУШИНСЬКИЙ, «Вечірній Київ»