В Україні створюють список цифрових професій

В Україні створюють список цифрових професій

Нещодавно, за ініціативи Мінекономрозвитку, розпочалося реформування класифікатора професій.

На базі Національного агентства кваліфікацій утворена постійно активна робоча група для розробки нового, актуального класифікатора професій. До групи входять фахівці з різних міністерств та відомств, і в тому числі з Мінцифри. Адже новий класифікатор насамперед розробляється для ІТ-галузі. Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації України.

Останні десятиліття технології швидко розвиваються, і люди здобувають сучасні спеціальності. Особливо це стосується сфери ІТ. Натомість український класифікатор професій залишається ще у радянських часах. У ньому відсутні сучасні професії. У результаті роботодавці при офіційному оформленні співробітників вимушені підбирати під айтішників чи фахівців з діджитал-маркетингу якісь застарілі назви посад.

Вже зараз, за підтримки представників індустрії, підготовлено перелік професій в ІТ та діджитал-маркетингу, який відповідає вимогам європейського класифікатора ESCO, але з урахуванням української специфіки. 

– Наразі до переліку включено 76 професій. І він ще доопрацьовується. Тому нам цікава ваша думка. Якщо ви ІТ-фахівець, кадровик чи власник бізнесу, напишіть нам у коментах ваші пропозиції до переліку ІТ-спеціальностей, – повідомляють у Мінцифрі. 

Ознайомитися з переліком.

Нагадаємо, інженерка та медичний брат: до класифікатора професій внесли зміни.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»