Небезпечні іграшки: у Києві виявили машинки, у яких рівень свинцю перевищує норму у 160 разів

Небезпечні іграшки: у Києві виявили машинки, у яких рівень свинцю перевищує норму у 160 разів

У Києві в магазині виявили іграшкові машинки, у яких рівень свинцю перевищує норму у 166 разів. Масова частка небезпечного металу у них становила 166 тис. мг/кг при нормі 1000.

Про це повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби в м. Києві.

-Дитячі іграшки – це продукція із високим ступенем ризику, тому їх перевіряємо постійно. Таке значне перевищення небезпечного металу у дитячій іграшці не допустиме, бо може стати причиною серйозних захворювань, - зазначає начальник Головного управління Держпродспоживслужби в м.Києві Олег Рубан.

Це дослідження вже другого – контрольного зразка. Радіокерований автомобіль на лабораторні дослідження відправили фахівці  ГУ Держпродспоживслужби в м. Києві, так як під час випробувань лабораторного зразка було виявлено свинець.

-Суб’єкт господарювання не погодився з результатами випробувань, через це було проведено випробування контрольного зразка. Результат випробування обох зразків – наявність свинцю в значній кількості, і в лабораторному, і в контрольному зразку, – пояснює заступник начальника управління - начальник відділу ринкового нагляду Дмитро Тихомиров.  

У Держпродспоживслужбі столиці вважають, що  необхідно встановити ланцюжок постачання цих іграшок та вилучити їх з обігу на території всієї України.

Свинець – це токсичний метал, який застосовують для виготовлення бензину, фарб, акумуляторів. Небезпека свинцю полягає у накопичувальних властивостях. В організмі, він осідає в рідинах, накопичується в кістках у вигляді нерозчинних фосфатів. Хронічна інтоксикація настає при споживанні 1-8 мг свинцю на добу.

Головні ознаки надлишку свинцю в людському організмі: слабкість, зниження пам’яті, швидка стомлюваність, підвищена збудливість, біль у кінцівках, у животі, головні болі,  порушення функції нирок, утворення свинцевого нальоту на яснах.

Наслідками можуть стати захворювання кісткової системи, карієс зубів, артропатія, розвиток атеросклерозу, підвищення артеріального тиску, запор, болі в животі, виснаження, втрата ваги, ниркова недостатність, нефропатія, зниження здатності до запліднення через зниження активності сперматозоїдів, зниження потенції, анемія, зниження імунітету, розвиток синдрому сатурнізму, зменшення кількості цинку, селену і кальцію в організмі.