Дитячі серця рятуватимуть у новому кардіологічному центрі Києва

Дитячі серця рятуватимуть у новому кардіологічному центрі Києва

У Києві з'явиться дитячий кардіологічний центр. Рішення про створення комунального некомерційного підприємства «Київський міський дитячий кардіологічний центр» підтримали депутати Київради.

Про це повідомили в пресслужбі Київради.

Маленьких киян із вадами серця обстежують і лікують у державній установі «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України» на загальних засадах. У міській раді визнають – така ситуація часто призводить до неможливості своєчасно отримати профільну медичну допомогу. 

– За останніх 5 років фахівці центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України обстежили майже п’ять тисяч новонароджених та понад 20 тисяч дітей до 18 років з вродженими вадами серця. І щороку кількість тих, хто потребує нашої допомоги тільки зростає. На сьогодні є гостра потреба в створенні столичного центру, який би опікувався питаннями високоспеціалізованої кардіологічної та кардіохірургічної допомоги дітям. Центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України готовий надати необхідні приміщення, кадровий склад та досвід для того, щоб діяльність новоствореного комунального медзакладу почала приносити користь громаді столиці та найменшим її мешканцям найближчим часом, – наголосив кардіохірург, директор «Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України» Ілля Ємець. 

Комунальний Центр планують створити на базі Державної установи «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України».

Новий медичний заклад також готуватиме фахівців за спеціальностями: кардіологія, кардіохірургія, анестезіологія, реанімація, радіологія тощо.

– Ми передбачаємо державно-комунальне партнерство. Це означає, що місто спільно з державним Центром створить комунальний кардіологічний заклад для дітей, де працюватимуть кардіохірурги світового рівня. Будемо використовувати потужності державної установи – апаратуру, обладнання та їхній досвід, для того щоб вдосконалювати навички лікарів-хірургів, яких ми залучимо. Нашим рішенням ми плануємо створити одну з кращих комунальних медустанов, щоб наші маленькі кияни могли успішно лікувати серцево-судинні хвороби, а лікарі – проводити операції, які недоступні навіть деяким країнам світу, – зазначив заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Олександр Харченко.  

Нагадаємо, для Київського метрополітену придбають до 50 нових вагонів.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»