Якість повітря під контролем: на лівому березі встановлять нове обладнання

Якість повітря під контролем: на лівому березі встановлять нове обладнання

На заводі Енергія» встановили експериментальну модель установки системи хімочистки. Її завдання — визначити, який склад  реагентів хімочистки димових газів буде найефективнішим перед будівництвом повноцінної системи, яке починається цього року і завершиться у 2022-му.

 Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв, оглядаючи роботу тестового обладнання, інформує пресслужба КМДА.

 -Київ розпочав оснащення заводу системою хімічного очищення. Після встановлення системи хімічного очищування димових газів викиди підприємства відповідатимуть європейським екологічним нормативам Директиви ЄС 2010/75EU, які в середньому в 5 разів жорсткіші, ніж в Україні. З бюджету Києва цього року на це передбачено 218 млн грн. Загальна вартість проєкту – понад 800 млн грн, – повідомив Петро Пантелеєв.

Заступник голови КМДА також нагадав, що цьогоріч виконають програму ремонту електричних фільтрів. Загалом фільтрів чотири, до початку опалювального сезону комунальне підприємство «Київтеплоенерго» відремонтує четвертий.

Сміттєспалювальний завод «Енергія» – єдиний робочий в Україні. Підприємство переробляє 25% столичного сміття, перетворюючи його на теплову енергію, що постачає тепло та гарячу воду для більш ніж 300 багатоповерхівок Києва.

-Також цього року ми розпочинаємо встановлення у Києві системи якісного моніторингу повітря. Це сукупність спеціалізованого обладнання та програмного забезпечення для досліджень стану навколишнього середовища Києва. Завдяки цьому обладнанню ми зможемо попереджати негативні зміни якості повітря або оперативно усувати їх. До кінця поточного року в столиці з’являться перші стаціонарні пости: на вул. Декабристів, 1 та вул. Каунаській, 12. Це Дарницький та Дніпровський райони, де мешканці досить часто скаржаться на стан повітря, – сказав Петро Пантелеєв.

Нагадаємо, на джерела теплової генерації Києва спрямують 230 млн грн.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»