У парку «Перемога» відзначили 75-річницю закінчення Другої світової війни

У парку «Перемога» відзначили 75-річницю закінчення Другої світової війни

Сьогодні, 2 вересня, з нагоди відзначення 75-ї річниці закінчення Другої світової війни у парку «Перемога» очільник Дніпровського району Ігор Щербак, разом із своїми заступниками Віктором Сушінцем та Аллою Загородньою, співробітниками структурних підрозділів, поклали квіти до пам’ятників «Жінці Великої вітчизняної війни» та до Кургану «Безсмертя».

Усі присутні вшанували пам’ять героїв, які у часи Другої світової війни віддали своє життя за Батьківщину.

Курган «Безсмертя» створили у 1967 році. Землю привозили з солдатських та партизанських могил, які знаходяться на територіях держав-учасниць Другої світової війни. У 2004 році курган реконструювали на честь 60-річчя визволення України від фашистських загарбників. 

Друга світова війна для України розпочалася 1 вересня 1939 р. із німецьким вторгненням в Польщу. Уже 1 вересня Люфтваффе бомбардувало Львів та інші західноукраїнські міста, що перебували у складі Польщі. 

Через війну Україна була знекровлена. Під час бойових дій та в полоні загинуло 2,8 млн українських військових і підпільників зі всіх сторін, 5,2 млн цивільних загинуло через окупаційний терор та голод в тилу. Безповоротні втрати склали 8 млн осіб, ще 2,4 млн склали втрати ненародженими. Матеріальні збитки становили 285 млрд тогочасних рублів (40% загальносоюзних страт). Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 5,6 тис. мостів, 28 тис. сіл, 300 тис. господарств.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»