«Відро» та квіткова галявина: у столиці збільшиться заповідний фонд

«Відро» та квіткова галявина: у столиці збільшиться заповідний фонд

Три земельні ділянки отримають заповідні статуси та увійдуть до природно-заповідного фонду столиці. 

Про це повідомив депутат Київської міської ради, голова постійної комісії з питань екологічної політики Костянтин Яловий на своїй сторінці у Facebook. 

У Києві з’явиться один заказник, ботанічна та комплексна пам’ятки природи! 26 серпня постійна комісія з питань екологічної політики погодила три проекти рішень з надання природним територіям та об’єктам заповідного статусу, – написав Костянтин Яловий. 

До заповідання погодили території з озерами та червонокнижними квітами: 

1. Заказник «Озеро Мартишів» – територія, розміром 70 гектарів, на Осокорках. До заповідної території включається озеро та його прибережна територія, де гніздуються водоплавні птахи. Громада Дарницького району давно «воює» за цю територію і її оголошення заказником, адже нерідко ділянка сильно засмічується, а також є загроза її забудови. 
2. «Озеро Відро» – місцевість у Голосіївському районі, яка простягнулась на площі 33,8 гектара, і де розміщується заплавне озеро в долині річки Віта;
3. «Квіткова» – 11,4 гектара території, яка знаходиться у Дачному лісництві ЛПГ «Конча-Заспа», з більш ніж 80 видами рослин, багато з яких занесені до Червоної книги. 

Нагадаємо, на цьому ж засіданні комісії депутати погодилися надати статус скверів ще 8 зеленим куточкам міста. Але скверами і заповідними зонами мальовничі місцини столиці с тануть тоді, коли за це рішення проголосують на сесії Київради. Найближче засідання якої заплановане на 3 вересня.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»