У столиці розповіли, хто найчастіше звертається до центру зайнятості

У столиці розповіли, хто найчастіше звертається до центру зайнятості

Серед столичних безробітних переважають жінки, молодь, громадяни з вищою освітою та працівники торгівлі.

Про це повідомили у Київському міському центрі зайнятості.

– На початок серпня у на обліку столичній службі зайнятості перебували 25,3 тис. безробітних. 22,2 тисячі з них отримували допомогу по безробіттю зазначають у центрі.

Структура зареєстрованих безробітних має такий вигляд.

За статтю: у загальній кількості зареєстрованих безробітних налічувалося 9,9 тис. чоловіків (або 39%) та 15,4 тис. жінок (61%).

За віком: 34% зареєстрованих безробітних у віці до 35 років; по 33% у віковій групі від 35 до 45 років та у віці понад 45 років.

За освітою: 79% зареєстрованих безробітних мають вищу освіту, 10% – професійно-технічну, ще 11% – загальну середню освіту.

За видами економічної діяльності: чверть зареєстрованих безробітних перед звільненням працювали у торгівлі та наданні послуг з ремонту, 10% на підприємствах  переробної промисловості, 9% у державному управлінні, обороні й обов’язковому соціальному страхуванні, 8% у сфері фінансової та страхової діяльності, по 7%, відповідно, у сферах інформації і телекомунікації та професійної, наукової і технічної діяльності.

За професійними групами: серед зареєстрованих безробітних переважають законодавці, вищі державні службовці, керівники (35%); професіонали (19%) та фахівці (17%).

Тим часом у базі вакансій, заявлених роботодавцями до столичної служби зайнятості, станом на 1 серпня 2020 року налічувалося 10,8 тисячі вільних робочих місць. Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив 8,7 тис. грн, що на 885 грн (11%) більше, ніж на аналогічну дату минулого року.

За видами економічної діяльності найбільше вакансій налічується в освіті – понад 16%, у сфері адміністративного обслуговування – 15%, сфері державного управління й оборони – 14%, на транспорті – 13%, на підприємствах переробної промисловості – 11%.

За професійними групами найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників за найпростішими професіями – 18% та кваліфікованих робітників –16%.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»