Четверта частина місць у дитячих садках столиці залишаються вільними

Четверта частина місць у дитячих садках столиці залишаються вільними

З 2015 року в Києві збудували, відновили, реконструювали, відремонтували понад 12,5 тис. місць для дошкільнят. Завдяки цьому суттєво скоротилася черга до дитячих садочків столиці. Наразі місто готове забезпечити всіх зареєстрованих дітей-киян місцями в садочках; вільним залишається кожне четверте ліжко.

Про це заявив в. о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський під час Серпневої педагогічної онлайн конференції.

– У 2014 році черга в дитячі садочки була величезною. Тепер, після 5 років роботи, ми готові забезпечити вже всіх зареєстрованих діточок-киян місцями в садочках. Для цього ми суттєво оновили систему електронного запису дітей до комунальних закладів дошкільної освіти «СЕЗ ЗДО». Сьогодні вона дає можливість отримати інформацію про наявність вільних місць та їхню потребу в певних мікрорайонах, спрогнозувати комплектування груп дітьми різних вікових категорій та вчасно внести зміни у створення груп у садках. Наступний крок – надати можливість потрапити до садочків і всім іншім охочим, навіть не маючи міської прописки, – зазначив Валентин Мондриївський.

Цього літа кияни не дуже жваво визначалися, який дитячий садочок буде відвідувати їхня дитина. На сьогодні в дитсадках столиці ще вільним залишається кожне четверте ліжко.

– Ми усвідомлюємо, що ще не можемо повністю задовольнити бажання батьків в обраному садку, бо часто дитячу установу обирають за «зовнішністю», а не за місцем проживання. Також маємо виклики в мікрорайонах інтенсивної житлової забудови. Та попри це, ми вперше за всі роки можемо сміливо заявити, що в дитячих садках міста достатньо місць для дітей-киян, які зареєстровані в електронній системі, – підкреслив Валентин Мондриївський.

Він додав, що міська влада стимулює і приватні садочки, яким також готова платити за кожного маленького киянина 3 тисячі гривень на місяць.

Нагадаємо, міський голова Віталій Кличко розповів про здобутки освіти Києва.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»