У Києві запустять «соціальне таксі» для дітей

У Києві запустять  «соціальне таксі» для дітей

У Києві з вересня може запрацювати «соціальне» таксі для дітей з інвалідністю.

Пілотний проєкт розрахований на 170 дітей, які потребують постійної реабілітації. Якщо «Інватаксі для дітей з інвалідністю» (така його офіційна назва) буде ефективним, то цю послугу зроблять доступною для усіх киян з інвалідністю, які не можуть пересуватися самостійно. Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

– Ми розуміємо, що транспортувати дітей з інвалідністю у звичайному громадському транспорті не найлегше заняття. Для таких завдань у нас вже працює соціальний транспорт, який обладнаний для перевезень людей на кріслах колісних та супроводжуючих осіб. Але Київ поки що покривається не повністю, адже близько 8 тис. осіб з інвалідністю потребують спеціалізованого транспортного перевезення. «Інватаксі» збільшить кількість транспортних засобів та дозволить здійснювати більше перевезень і повністю покрити потребу, – зазначає Марина Хонда.

За її словами, потреба у перевезенні людей з інвалідністю щороку зростає. Так, у 2018 році було здійснено 19 364 перевезення для 764 осіб, у 2019 – 20 152 перевезення для 801 особи. За перший квартал 2020 року було здійснено майже 8 тисяч перевезень для 410 осіб.

Запровадження послуги спростить для батьків та їхніх дітей доступ до необхідних послуг.