У столиці кардинально модернізують занедбану в минулі роки теплову галузь

У столиці кардинально модернізують занедбану в минулі роки теплову галузь

Цього року місто розпочинає встановлювати на ТЕЦ-6 енергоефективне обладнання на базі газотурбінних установок.

Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн пресконференції, відповідаючи на запитання, отримані від ЗМІ.

Мер зазначив, що сьогодні ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 забезпечують 48 відсотків теплопостачання міста та майже 60 відсотків електроспоживання столиці. І тому на сьогодні альтернативи цим ТЕЦ немає. Більшість обладнання на них працює вже понад 40 років. Та потребує оновлення.

– Хочу наголосити, що одразу після переходу цих ТЕЦ в управління громади – влітку 2018 року – місто розпочало комплексну модернізацію обладнання. Минулого року на модернізацію обох ТЕЦ спрямували понад 100 млн грн. Цього року ми розпочинаємо встановлювати на ТЕЦ-6 енергоефективне обладнання на базі газотурбінних установок. Це зробить процес генерації тепла та електроенергії більш ефективним і дозволить значно економити паливо, – наголосив Віталій Кличко.

Він також повідомив, що понад 100 млн євро на цей проєкт місто залучає від Європейського банку реконструкції та розвитку. А щодо ТЕЦ-5 тривають переговори з потенційними інвесторами про фінансування проєктів з модернізації основного електричного обладнання. 

– Щодо заміни старих масляних вимикачів на зразок того, що загорівся днями на ТЕЦ-5, — це обладнання має бути замінене на сучасне. Цього року на ТЕЦ-6 вже замінили 2 масляні вимикачі на сучасні елегазові. А в найближчих 5 років і на ТЕЦ-5, і на ТЕЦ-6 замінять 25 таких приладів, – повідомив Віталій Кличко.