На головній набережній столиці виконають великий прогулянковий проєкт

На головній набережній столиці виконають великий прогулянковий проєкт

Вздовж Набережного шосе збудують велодоріжку й пішохідний променад з освітленням і зонами відпочинку, спорудять нові підпірні стінки і відремонтують існуючі. Проєктом передбачено виконати комплекс робіт на ділянці понад 5 км.

Про це повідомляє КК «Київавтодор».

На місці колишньої трамвайної колії з’явиться велодоріжка з пішохідним променадом. Веломагістраль зв’яже:

  • міст ім. Патона;
  • міст Метро (запланований веломаршрут Лісова-Центр);
  • Парковий Пішохідний міст (виїзд на рекреаційну зону Труханового острова, а також на веломаршрут Троєщина-Центр);
  • Поділ.

На першому етапі виконання проєкту демонтують стару конструкцію покриття, а також елементи, які заважатимуть будівництву. На виконання цих робіт необхідно близько 9 млн грн.

По всій довжині велодоріжки і тротуару нині відсутнє освітлення, тому встановлять опори під світильники, прокладуть енергомережі. На виконання цих робіт необхідно близько 11 млн грн.

Оновлять вздовж нового маршруту й інженерні системи: мережу зливостоків, систему відведення дренажних вод. Передбачено будівництво нових ділянок. Вартість таких робіт складає близько 15 млн грн.

За новою велодоріжкою й пішохідною зоною будуть спостерігати через систему «Kyiv Smart City». Вздовж маршруту встановлять камери відеоспостереження. На це кошторисом передбачено 10 млн грн.

Нова велодоріжка матиме кількашарове асфальтове покриття з піщано-щебеневою подушкою. Площа покриття велосипедної доріжки складатиме 13,027 кв. м. На виконання безпосередньо робіт з будівництва велодоріжки та тротуару вздовж неї (починаючи з корита та закінчуючи влаштуванням верхнього шару покриття), необхідно близько 93 млн грн.

Аби утримати схил на нижніх ярусах – збудують нові підпірні стінки. Також відремонтують існуючі протизсувні споруди. На це передбачено близько 5,5 млн грн.

Пішохідну зону облаштують із фігурних елементів мощення і створять «безбар’єрне середовище». На перетинах велодоріжки з проїжджою частиною встановлять світлофори. Це значно підвищить безпеку для тих, хто рухається на ровері.

Вздовж пішохідної зони висадять нові дерева, кущі, газони, встановлять  вздовж Набережного шосе лави та облаштують зони відпочинку. На благоустрій території передбачено 13 млн грн.

Інша частина коштів передбачена на археологічні вишукування (в разі необхідності), створення безпечних умов на будівництві та інші виробничі витрати.