На Київщині знову забороняють ловити раків

На Київщині знову забороняють ловити раків

З 15 липня по 1 вересня 2020 року на водоймах Київщини розпочинається друга линька раків та встановлюється заборона на їхній вилов.

Про це повідомляє Управління Держрибагентства у Києві та області.

– Линька є важливим періодом у житті раків. Тому закликаю бути свідомими, дотримуватися даної заборони та не порушувати правила рибальства, зауважив т. в. о. начальника рибоохоронного патруля Київщини Сергій Старунов.

Нагадаємо, що протягом линьки раки скидають свій старий панцир. Поки новий покрив не затвердіє – вони можуть стати легкою здобиччю для хижака та браконьєрів, адже стають малорухливими.

За вилов раків під час заборони на порушника чекатиме адміністративна відповідальність як за ч. 3 ст. 85 КУпАП (штраф – 170 грн), так і за ч. 4 ст. 85 КУпАП (штраф – від 340 до 680 грн із конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних біоресурсів).

Також, залежно від ступеня завданих збитків, передбачена кримінальна відповідальність за ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним або іншим водним добувним промислом).

Дана стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 1 700 до 6 800 грн або обмеженням волі на строк до трьох років. 

Крім штрафу за незаконний вилов, правопорушнику нараховується такса для обчислення розміру відшкодування шкоди за кожного виловленого рака у розмірі 25,5 грн.

Нагадаємо, що з 1 липня на Київщині закінчилася заборона на вилов раків, яка тривала з 10 грудня 2019 року. Тож на водоймах загального користування поки що дозволено добувати ці річкові делікатеси, але не більше 30 штук на одну особу за добу.

Як раніше повідомляв «Вечірній Київ», під столицею браконьєри наловили раків на тисячі гривень.