В Україні п’яних водіїв каратимуть суворіше

В Україні п’яних водіїв каратимуть суворіше

З 1 липня керування транспортним засобом у стані сп’яніння стало виключно кримінальним проступком.

Відповідні зміни, що посилюють покарання для нетверезих водіїв, Верховна Рада прийняла ще у 2018 році. Відсьогодні вони набули чинності.

У Кримінальному кодексі з’явилася нова стаття 286-1 «Керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції».  

Порушення цієї статті карається штрафом від 17 000 до 34 000 гривень з позбавленням права керування на строк до трьох років. Нагадаємо, що раніше сума штрафу за водіння у нетверезому стані становила 10 200 гривень з позбавленням водійського посвідчення на 1 рік.

Якщо нетверезого водія зловили не вперше – така поїздка може обійтися до 51 тисячі гривень. Раніше повторне перебування за кермом у стані сп'яніння каралося штрафом у розмірі 40 800 гривень.

Головне, що віднині за їзду в нетверезому стані водій отримає судимість, з усіма наслідками, що з цього випливають. Інформація про притягнення до кримінальної відповідальності буде зберігатися в електронній базі даних поліції протягом усього життя.

Як раніше повідомляв «Вечірній Київ», у Печерському районі на два дні обмежать рух транспорту біля площі Слави.