Через паводки на Західній Україні евакуюють людей та тварин

Через паводки на Західній Україні евакуюють людей та тварин

Сильні зливи призвели до масштабних паводків у Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській та Закарпатській областях. Підтоплено близько 200 населених пунктів. Наразі здійснюється евакуація людей, берегоукріплення, відкачування та відведення води.

Станом на ранок 24 червня, рятувальники продовжують допомагати мешканцям підтоплених населених пунктів.

Як повідомляє пресслужба ДСНС, у Чернівецькій, Івано-Франківській та Львівській областях було евакуйовано 389 людей, зокрема, 76 дітей. Також перевезено через підтоплені ділянки доріг 124 особи, з них 2 дітей у Львівській області.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, голова ДСНС Микола Чечоткін та командувач Національної гвардії Микола Балан екстрено відбули на Прикарпаття для координації сил у подоланні негоди та здійснення повітряного моніторингу затоплених районів.

З 22 червня в регіонах, які потерпають від паводків, введено надзвичайні заходи безпеки. За словами Арсена Авакова, для подолання наслідків негоди залучено понад 1500 поліцейських, рятувальників та гвардійців, зокрема для проведення моніторингу - 110 гвардійців гірсько-патрульної роти.

- З регіону вже евакуйовано близько 400 осіб. Жертвами негоди стали троє людей. Одна – зникла безвісти. Моїм рішенням до цих областей направлено 150 військових Національної гвардії, 4 гвинтокрили Н225 та Мі-8, військовий літак НГУ. Доставлено понад 1200 кг їжі та води. Окрім цього, для повітряного моніторингу будемо залучати малу авіацію - літаки Diamond Державної прикордонної служби. Сильні опади за прогнозами ДСНС протримаються ще кілька днів, - зазначив Арсен Аваков.

Він додав, що штаб працює у цілодобовому режимі, поліцейські та гвардійці охороняють будинки громадян, аби уникнути мародерства.

Крім того, рятувальники та поліцейські допомагають місцевим жителям витягувати з води свійських тварин.

- Удар стихії в Івано-Франківській області прийняли Верховинський, Косівський, Рожняківський райони. Фактично випало до 70% місячної норми опадів. Це спричинило потужні потоки, які на своєму шляху руйнували, дамби, мости і переходи. Дністер розлився майже на 7 м - це рівень стихії 2008 року, - розповів Арсен Аваков.

За його словами, до 29 селищ взагалі немає проїзду.

Загалом зруйновано 110 км автодоріг, 1 850 м берегоукріплень та 90 мостів у Івано-Франківській області. Пошкоджено 429,7 км автодоріг та 130 мостів в Івано-Франківській, Львівській та Чернівецькій областях. Порушено транспортне сполучення із 34 населеними пунктами.

Міністр внутрішніх справ також зауважив, що наразі важливо зробити доїзд до населених пунктів, аби надавати людям необхідну допомогу.

- На другу половину дня очікуємо покращення погодних умов та згоду на виліт авіації МВС. Вертоліт вже завантажений продуктами харчування та необхідним обладнанням, - сказав Арсен Аваков.

Як раніше повідомляв «Вечірній Київ», у столиці оголосили перший рівень небезпечності.