Від смертельної інфекції під київською ветклінікою помер кіт

Від смертельної інфекції під київською ветклінікою помер кіт

У столиці зафіксували новий випадок сказу серед тварин. Раніше в Голосіївському районі скажені собака та кіт покусали шістьох людей, зокрема маму з донькою. Цього разу зараженого смертельною інфекцією кота привезли до Києва з Вишгородщини.

Про це повідомили у столичному управлінні Держпродспоживслужби.

Хвору кішку знайшли на дорозі в селі Нові Петрівці Вишгородського району.

– Тварина була виснажена, нижня щелепа не закривалась та спостерігалось важке дихання. Небайдужий громадянин підібрав тварину та відвіз до ветеринарної клініки у Подільському районі Києва. Випустив кішку біля ветклініки, а наступного дня знайшов її на тому ж місці вже мертвою, – розповів начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Держпродспоживслужби у Києві Роман Матвійчук.

Дослідження показало, що кіт був хворий на сказ.

У відомстві нагадали, що сказ гостре вірусне захворювання. Інфекція може передаватися людині чи тварині не лише через укус, а також при ослиненні.

Встановлено, що у тварин слина може бути заразною до появи клінічних ознак. Тобто, можна заразитися від тварини, яка не виглядає хворою, а є носієм вірусу. При цьому тварина не агресивна, а лагідно облизує того, кого любить.

Достатньо зараженій слині потрапити на кон'юнктиву ока, у ніс, на губи, на ушкоджену шкіру навіть при незначній подряпині, і цього вже досить, щоб вірус потрапив у кров.

Вірус сказу вражає центральну нервову систему, супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю. Випадків одужання людей від сказу не зареєстровано.

Враховуючи те, що Київ із усіх боків межує з лісопарковими зонами, які мають численні резервуари збудника сказу (лисиці, єнотовидні собаки), необхідно уважно ставитися до здоров’я власних тварин а також тих, що проживають поряд. Профілактичні рекомендації прості – не пропускати щеплення домашнім улюбленцям. Вакцинацію тварині потрібно робити щорічно.

У разу покусу чи ослинення слід негайно звертатися по медичну допомогу.

З адресами усіх травмпунктів столиці можна ознайомитися на медичному порталі КМДА.

Як раніше повідомляв «Вечірній Київ», після коронавірусу українцям може загрожувати інша інфекція.