Після коронавірусу українцям може загрожувати інша інфекція

Після коронавірусу українцям може загрожувати інша інфекція

Після зняття карантинних заходів та відкриття готелів, спортивних споруд і басейнів можливе підвищення ризику розповсюдження легіонельозу (хвороби легіонерів).

Про це повідомляють у МОЗ України, посилаючись на дослідження інституту імені Р. Коха (Франція).

– При оцінці ризику розповсюдження збудника легіонельозу у закладах перебування людей необхідно оцінити систему водопостачання (переважно гарячого) та наявність факторів ризику передачі та розмноження легіонели, а також центральну систему кондиціювання приміщень, – зазначають у МОЗ.

Легіонельоз (хвороба легіонерів) – типова техногенна інфекція. Це важка форма пневмонії, викликана впливом бактерій легіонелла.

Як поширюється легіонельоз?

Легіонели перебувають у воді та ґрунті, проте нерідкі випадки життєдіяльності таких бактерій в домашніх умовах. Наприклад, легіонела міститься в системах водопостачання: обприскувачах, джакузі, питних фонтанах і зволожувачах повітря; та кондиціонерах. Значна кількість спалахів легіонельозу відбувається у великих будинках, оскільки складні системи водовідведення, кондиціонування і зволоження повітря дуже цьому сприяють. Більшість людей інфікується легіонелою в момент вдихання мікроскопічних крапель води, що містять бактерії. Це може статися в момент прийняття душу. Спалахи легіонельозу пов’язані з такими джерелами води як гарячі та гідромасажні ванни; градирні в системах кондиціонування повітря; декоративні та питні фонтани; басейни; обладнання для фізіотерапії; водні системи в готелях, лікарнях.

Симптоми хвороби легіонерів, перебіг захворювання

Хвороба легіонерів зазвичай розвивається протягом 2-10 днів після потрапляння легіонели в легені людини. Найчастіше з’являються головний і м’язовий біль, лихоманка, температура вище 38 градусів. На другий-третій день розвиваються задуха, біль у грудях, кашель з кров’ю і слизом, нудота, блювота і діарея; зміна стану психіки. При м’якій формі хвороби, понтіакській лихоманці, легені людини не страждають, а сама хвороба проявляється лише головним і м’язовим болем, лихоманці і підвищенні температури. Такі симптоми зазвичай зникають протягом двох-п’яти днів.

Коли необхідно звертатися до лікаря?

При появі підозрілих симптомів необхідно звертатися за медичною допомогою. Хвороба легіонерів виліковується антибіотиками. Чим раніше почнеться терапія, тим менше ймовірність отримання серйозних ускладнень або летального результату.

Нагадаємо, офіціанти та касири Києва повинні здати аналіз на антитіла до вірусу.