На Київщині встановлять систему нейтралізаторів запаху на сміттєвому полігоні

На Київщині встановлять систему нейтралізаторів запаху на сміттєвому полігоні

Мешканці Підгірців та інших сіл Київщини зможуть забути про сморід, що йде від полігону ТПВ № 5.  На першій ділянці складування відходів полігону ТПВ № 5 встановлюють автоматизовану систему розпилення нейтралізаторів запаху.

Про це повідомили уПрАТ Київспецтранс.

За словами голови правління ПрАТ Київспецтранс Андрія Грущинського, вона має запрацювати вже наприкінці липня.

– Причиною встановлення системи є сморід, який час від часу поширюється з полігону та дошкуляє жителям навколишніх сіл. Щоб зменшити його вплив на період до рекультивації полігону, вздовж східного краю першої карти споруджується магістраль високого тиску довжиною 500 метрів з 456 форсунками розпилення. З двох ємностей по 10 куб. метрів кожна двома насосними блоками до форсунок подаватиметься робоча рідина. Система має автоматичне налаштування, яке дозволить їй працювати у певні проміжки часу, відключатися у період опадів або певних напрямків вітру. Запасу резервуарів вистачатиме на дев’ять годин безперервної роботи, – пояснили у ПрАТ Київспецтранс.

Наразі ємності для нейтралізатора запаху вже доставлені на полігон, а на місці спорудження системи змонтовані 35 металевих геошурупів, на яких буде кріпитися магістраль.

Нагадаємо, Київ сьогодні продукує дуже багато побутового та будівельного сміття. Щодня з міста вивозять для захоронення та утилізації понад 3,5 тисячі тонн твердих побутових відходів. У столиці сьогодні розташовано понад 12 тисяч сміттєвих баків. Та вже майже 3,5 тисячі баків для роздільного збору сміття. Днями комунальне підприємство «Київкомунсервіс» придбало ще 1 000 нових контейнерів для роздільного збору відходів.