Реставрація чи реконструкція: киянам пояснили нюанси

Реставрація чи реконструкція: киянам пояснили нюанси

По-перше, треба визначити, чи це дійсно реконструкція, укласти охоронний договір та підготувати пакет документів. 

Детальніше про механізм розповів заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації, начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій на своїй сторінці у Facebook. 

- У своїй роботі нерідко зіштовхуюсь з тим, що заявники не розрізняють поняття "реконструкції" та "реставрації". Перш ніж подавати документи на ці види робіт, необхідно чітко зрозуміти різницю між ними,  - зазначив він. - Реконструкція - це перебудова прийнятого в експлуатацію існуючого об'єкта, що передбачає зміну його геометричних розмірів чи функціонального призначення. Про цей вид робіт я писав і раніше, наводячи приклад реконструкції приміщення з житлового у нежитлове. Для реконструкції будівлі необхідно звернутись до ЦНАПу із заявою та пакетом документів, необхідними для отримання містобудівних умов та обмежень.
Реставрація ж може проводитися тільки на об'єкті культурної спадщини. Будь-які роботи, які здійснюються на пам'ятках культури - це і є реставрація. Українське законодавство поділяє всі культурні пам'ятки на 8 видів, серед яких і архітектурні, тобто, будівлі. Вони можуть перебувати у власності чи користуванні фізичних та юридичних осіб, які мають право здійснювати на будівлях різні види робіт, однак тільки після отримання відповідних погоджень.

Що необхідно зробити, щоб проведення реставрації було законним?

1) Звернутись до Департаменту охорони культурної спадщини КМДА. Там ви укладаєте охоронний договір - документ, який визначає, що саме є предметом охорони. Це може бути вся будівля, а може бути окремий елемент, як ліпнина чи фасад.
2) Після укладення договору, ви можете звернутися до ЦНАПу з підготовленим пакетом документів для отримання МУО (містобудівних умов та обмежень) на реставрацію. Якщо у документах немає помилок, суперечностей з вимогами містобудування або недостовірних даних в документах на майно чи земельну ділянку, ви отримаєте МУО та зможете легально здійснювати реставраційні роботи.

Нагадаємо, дитячий садочок у Святошинському районі заграв яскравими фарбами