У Чорнобилі з’являться нові маршрути

У Чорнобилі з’являться нові маршрути

У зоні відчуження найближчим часом з’являться веломаршрути. Наразі вони проходять дозиметричний контроль та готуються тестові проїзди.

Про це повідомили в Асоціації Чорнобильських туроператорів, яка, разом із Держагентством України з управління зоною відчуження, розробила велосипедні та інші маршрути для стимулювання туризму після кризи.

Плани нових туристичних шляхів направлені на опрацювання державним підприємствам, відповідальним за радіаційну, екологічну безпеку та за організацію відвідувань зони відчуження.

Водночас туроператорам дозволили збільшити кількість людей у екскурсійних групах із 10-ти до 50-ти. Також відбулися зміни у маршрутах до Чорнобильської зони.

Зокрема, до раніше дозволених локацій, серед яких КПП «Дитятки», село Залісся, міста Чорнобиль та Прип’ять, об’єкт «Чорнобиль-2», село Копачі й оглядовий майданчик ЧАЕС, додали ще два.

Як повідомили в Держагентстві України з управління зоною відчуження, доступним для відвідувачів став маршрут № 9 ( місто Чорнобиль – село Красне) та маршрут № 13 (місто Чорнобиль – село Опачичі – село Купувате).

Як раніше писав «Вечірній Київ», у «Чорнобильській Венеції» створять музей.

Також нагадаємо, що розроблені водні маршрути відвідування зони відчуження річками Прип’ять та Уж.