Температура води у Дніпрі – 20 градусів: чому на пляжах не можна плавати

Температура води у Дніпрі – 20 градусів: чому на пляжах не можна плавати

Цими вихідними у Києві середньодобова температура води у Дніпрі досягла 20.8 °С.

Про це повідомляє Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського.

Враховуючи, що температура води біля узбережжя перевищила 18 градусів, у Києві мали офіційно відкрити пляжі та зони для відпочинку біля водойм. Проте сьогодні мер Києва Віталій Кличко зазначив, що пляжі наразі відкриті тільки як прибережні зони відпочинку – купатися на них заборонено.

– Купатися на міських пляжах сьогодні заборонено – поки не буде на це дозволу Держпродспоживслужби міста. Хочу звернутися до киян: на пляжах теж необхідно дотримуватися правил безпеки. Людям із груп ризику не рекомендовано відвідувати пляжі. Інші ж – мають дотримуватися дистанції, регулярно обробляти руки дезінфікуючими засобами. Місто організовує дезінфекцію муніципальних пляжів двічі на день, – повідомив Віталій Кличко.

При цьому рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій попереджають про небезпеку на воді. За ці вихідні на водоймах країни втопилося 24 людини, з яких троє дітей.

Основними умовами для безпечного відпочинку є:

  • правильний вибір місця для купання;
  • суворе дотримання правил безпеки під час плавання;
  • постійний контроль за дітьми з боку дорослих;
  • категоричне «НІ» алкогольним напоям, адже у стані сп'яніння люди втрачають пильність і не можуть адекватно зорієнтуватися у разі небезпечної ситуації.

Нагадаємо, що пляж у Києві очищають італійською технікою.