У Чорнобильській Венеції створять музей

У Чорнобильській Венеції створять музей

У відселеному селі Оташів, що розташоване в зоні відчуження на правому березі річки Прип’ять, з’явиться унікальний музей.

Про це розповіли в Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику.

Музей-садибу в селі Оташів, де компактно проживало чимало самоселів, створять у співпраці з громадською організацією «Свободу не спинити».

– Територія заповідника до аварії на ЧАЕС – це осередок прадавніх традицій і звичаїв Полісся, що частково збереглись, завдяки поставарійним етнографічним експедиціям та, в якійсь мірі, самоселам, котрі, попри евакуацію, повернулись у свої домівки ще в кінці 80-х – початку 90-х років минулого століття. Вони теж створили свій культурно-побутовий пласт, який заслуговує на вивчення, збереження й популяризацію, – розповіли співробітники Чорнобильського заповідника.

Основу музею в зоні відчуження складуть предмети побуту, знаряддя праці та інвентар, які поліщуки використовували в повсякденному житті.

За допомогою місцевих артефактів тут знайдуть своє відображення не лише давні поліські звичаї й обряди, а й час так званого «розвинутого соціалізму».

Нагадаємо, що до аварії на ЧАЕС у 1986 році село Оташів було одним з найулюбленіших місць відпочинку та рибальства киян на річці Прип’ять. Там була пристань «Вигадка», база відпочинку «Білий лелека» та мисливська база. За безліч каналів і проток Оташів називали «Чорнобильською Венецією».

Фото Дениса ВИШНЕВСЬКОГО