У Києві відмовляються від рідкого хлору для очищення води

У Києві відмовляються від рідкого хлору для очищення води

Київ має намір повністю відмовитися від рідкого хлору для знезараження питної води та перейти на європейські технології очищення.

Вже на 13 з 14 діючих артезіанських насосних станціях, «Київводоканал» впровадив технології знезараження питної води гіпохлоритом натрію. Також цього року на Дніпровській водопровідній станції, що постачає воду для майже 30% киян, збудують цех знезараження діоксидом хлору – прогресивний метод знезараження, який широко використовується в Європі.

– Станція «Мінська», яка забезпечує водопостачання близько 50 тисяч споживачів Києва, вже також тепер переобладнана. Це один із 13-ти об’єктів, де провели реконструкцію. У результаті знезараження води здійснюється гіпохлоритом натрію замість небезпечного рідкого хлору. Використання гіпохлориту для знезараження води значно покращує її запах, присмак, колір тощо, – пояснив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв під час відвідин станції. – Усі артезіанські насосні станції знаходяться в міській забудові. Відмова від рідкого хлору  підвищить безпечність та екологічність процесу знезараження води. Адже транспортування та зберігання хлору – це колосальні ризики та потенційна екологічна загроза.

За його словами, на Дніпровській водопровідній станції впроваджують технологію очистки за допомогою діоксиду хлору. Наразі триває будівництво відповідного цеху знезараження, введення в роботу якого планують уже цього року.

На сьогодні водопостачання міста здійснюється від Деснянської водопровідної станції, що забезпечує водопостачання 60% споживачів столиці, Дніпровської водопровідна станції (30% споживачів), насосних водопровідних станцій (близько 10% споживачів міста).