Сьогодні вводиться в обіг 10 гривень монетою

Сьогодні вводиться в обіг 10 гривень монетою

3 червня Національний банк України вводить в обіг монети номіналом 10 гривень, які поступово замінять відповідні банкноти. З сьогоднішнього дня монети номіналом 10 гривень стали дійсним платіжним засобом на території України, ними можна вільно розрахуватися в торговельній мережі або здійснювати операції в банках.

На аверсі монети номіналом 10 гривень угорі зображено малий Державний Герб України, унизу – рік карбування – 2018, в обрамленні давньоруського орнаменту в три рядки написи: «УКРАЇНА / 10 / ГРИВЕНЬ», а також логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети розміщено зображення гетьмана України Івана Мазепи та круговий напис «ІВАН МАЗЕПА».
Діаметр нової монети складає 23,5 мм, товщина – 2,3 мм, маса – 6,4 г.


 

Це частина комплексного рішення з оптимізації та оновлення банкнотно-монетного ряду гривні, що триває з 2014 року та має на меті забезпечити в Україні надійніші та більш захищені від підроблень банкноти, зручність готівкових розрахунків та економію коштів для держави. Введення в обіг нових обігових монет номіналом 10 гривень завершить цей процес.
Номінальний ряд гривні зрештою скоротився до 12 номіналів. Усього в ньому залишиться 6 номіналів монет (10 та 50 копійок, 1, 2, 5 та 10 гривень) і 6 номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 та 1 000 гривень). Із урахуванням строку служби монет заміна банкнот низьких номіналів на відповідні номінали монет дасть змогу державі заощадити близько 1 млрд гривень.