Повернули сквер Небесної Сотні киянам

Повернули сквер Небесної Сотні киянам

Сквер Небесної Сотні, на який перетворилося подвір’я біля Михайлівської площі, стає дедалі значнішим для киян. У липні тут відкрили величезний барельєф на стіні будинку у вигляді відомої фотографії героя Революції Гідності Сергія Нігояна. Однак історія з поверненням цієї земельної ділянки громаді ще не завершена. Сьогодні міські депутати мають поставити хрест на планах забудовника зі зведення тут бізнес-центру. 
- У лютому 2014 року представники Самооборони Майдану демонтували будівельний паркан навколо місця, де планували будувати бізнес-центр, і просто в центрі міста всі побачили гігантський смітник, – розповіла «Вечірці» Женя Кулеба, одна з ініціаторок створення скверу Небесної Сотні та засновниця проекту «Місто-сад». – Кияни й українці з усього світу самотужки почали облаштовувати сквер Небесної Сотні, що мав стати символом нових перетворень та мотивувати інших змінювати світ довкола себе
За нетривалий час сквер став популярним громадським простором в охоронній зоні ЮНЕСКО, відкритим для всіх містян і гостей столиці. Проте забудовник через суди намагається зберегти за собою право на цю землю, аби спорудити тут готельно-офісний центр. Дві земельні ділянки були надані у власність та оренду ТОВ «Укрінвестресурс» ще 2007 року, за часів сумнозвісного мера Леоніда Черновецького. Надалі зазначена ділянка була передана власником ТОВ «М-Плаза», яке, у свою чергу, передало її у власність ТОВ «Грін Плаза» – теперішньому господарю. Саме на частині цієї ділянки нині міститься сквер Небесної Сотні. 
Справа щодо повернення цих земельних ділянок у власність київської громади триває вже не один місяць. У День Києва міський голова Віталій Кличко заявив, що захистить сквер від забудови. А 2 та 8 вересня комісії міськради з питань екологічної політики та з питань містобудування, архітектури й землекористування підтримали поданий на розгляд мером проект рішення про припинення дії договору оренди частини Михайлівської площі. Ухвалення цього рішення Київрадою стало першим дієвим кроком, далі – переговори чи судові процеси з власником. Однак, як зазначила Женя Кулеба, «територія гідності не може стати територією злочинної забудови». 

Нагадаємо, сьогодні, 24 вересня, на пленарному засіданні Київська міська рада створила сквер Небесної Сотні на вул. Михайлівській, 24-26, і припинила договір оренди земельних ділянок від 30.03.2007 року з ТОВ «УКРінвестресурс» площею 0,2697 га та 0,0266 га.