Київські аудитори за три місяці встановили порушень на суму 150 млн грн на закупівлях

Київські аудитори за три місяці встановили порушень на суму 150 млн грн на закупівлях

За результатами державного фінансового контролю у сфері публічних закупівель, впродовж січня – 10 квітня 2020 року фахівці Північного офісу Держаудитслужби провели моніторинг 181 процедури закупівлі товарів, робіт та послуг загальною очікуваною вартістю 2,6 млрд грн.

Про це повідомили у пресслужбі Північного офісу Держаудитслужби.

– Майже у 73% випадків (132 заходи контролю) виявлено порушення законодавства у сфері публічних закупівель при проведенні замовниками процедур закупівель загальною вартістю понад 2 млрд грн. За результатами моніторингу закупівель попереджено витрати коштів за процедурами закупівель, проведеними з порушенням законодавства, на суму 150 млн грн, з яких відмінено 18 закупівель загальною очікуваною вартістю 71,5 млн грн та розірвано 7 договорів на загальну суму 78,5 млн грн, зазначили у пресслужбі.

Серед найпоширеніших порушень – проведення переговорної процедури за відсутності визначених законодавством підстав, невідхилення замовником тендерної пропозиції учасника, яка не відповідала умовам тендерної документації, або безпідставне відхилення найбільш економічно вигідних тендерних пропозицій.