Киянам нагадують імена Биківнянської трагедії

Киянам нагадують імена Биківнянської трагедії

Щороку в третю неділю травня – День пам'яті жертв політичних репресій. На державних установах приспускають Державні прапори і згадують сотні тисяч замордованих людей.

Цей день встановили «з метою належного вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам'яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства», йдеться у документі.

Традиційно, у День пам'яті жертв політичних репресій вищі особи держави покладають квіти до національного меморіального заповідника «Биківнянські могили». Саме там є найбільше місце масових поховань жертв комуністичних політичних репресій в Україні.

За різними даними, саме у Биківні органи НКВД закатували під час допитів або ж розстріляли у позасудовому порядку від 15 до понад 100 тисяч осіб. Протягом 1937-1941 років, Биківнянський ліс як об’єкт «спеціального призначення» – місце таємних поховань, використовувався органами НКВД УРСР. Туди звозили тіла замордованих у київських катівнях.

До Дня пам'яті жертв політичних репресій Меморіальний заповідник «Биківнянські могили» та Український інститут національної пам'яті продовжує серію електронного проєкту «Биківнянська трагедія: імена з безіменних могил», започаткованого у 2017.