Сьогодні київські науковці святкують День обсерваторії

Сьогодні київські науковці святкують День обсерваторії

Сьогодні Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського ДСНС України відзначає День обсерваторії. Це свято відзначають починаючи з 2003 року у третю п’ятницю травня.

Про це повідомили у ЦГО ім. Срезневського.

Саме фахівці обсерваторії повідомляють киянам про забруднення атмосферного повітря у місті, кількість опадів, фіксують цікаві рекорди: найтепліші, найхолодніші, найбільш «дощові» дні у році.

Цього року виповнюється 165 років з початку проведення перших спостережень метеорологічної обсерваторії Київського університету Святого Володимира. Обсерваторія була заснована у 1855 році як метеорологічна і з того часу неодноразово змінювала назви і розширювала напрямки діяльності: Київська геофізична, Київська гідрометеорологічна, Українська гідрометеорологічна, а з 1996 року – Центральна геофізична. З 2017 року обсерваторія є єдиною гідрометеорологічною організацією в Україні, яка має іменну назву – Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського. З жовтня 1988 року обсерваторію очолює Олександр Косовець.

У зв’язку з карантином, урочистості з нагоди ювілею перенесли на жовтень.

Проте, не зважаючи на карантинні обмеження у Києві, працівники обсерваторії продовжують вести безперервні спостереження за погодою та станом довкілля.

– У зв’язку із закінченням IV кліматичного періоду (1991-2020 роки) кліматологи обсерваторії визначають нові кліматичні норми. Зокрема, у Києві за 30 років із січня по квітень температура повітря зросла на 1,9оС, а одночасно кількість опадів зменшилась на 24 мм. Ці дані свідчать, що темпи глобального потепління в Україні швидші, ніж загалом у світі, – пояснюють в обсерваторії.

Нині обсерваторія продовжує виконувати основні функції, що пов’язані з методичним керівництвом гідрометеорологічною мережею України, спостереженнями за природним середовищем та узагальненням їхніх результатів.