Прокуратура столиці вимагає повернути киянам землю біля національного музею

Прокуратура столиці вимагає повернути киянам землю біля національного музею

Столична прокуратура вимагає повернути у комунальну власність земельну ділянку біля музею у Пирогові вартістю 366 млн гривень.

«Клаптик землі», площею 24,5 га, перебуває у зоні охоронюваного ландшафту Національного музею народної архітектури та побуту України (що у Пирогові).

– Установлено, що в 2017 році приватним товариством здійснено незаконну реєстрацію за собою права користування вказаною земельною ділянкою по вул. Академіка Заболотного за відсутності належних правових підстав, – повідомили в пресслужбі прокуратури міста Києва.

Зважаючи на те, що земельна ділянка належить до комунальної власності, а Київська міська рада рішення про передачу її в оренду не приймала, прокуратура міста звернулась до суду з позовом про скасування рішення про державну реєстрацію права оренди земельної ділянки за комерційною структурою.

У прокуратурі нагадують, що у квітні поточного року було уже сформовано позов про повернення до комунальної власності 16 га землі в охоронюваній зоні Національного музею народної архітектури та побуту України, на якій колишній орендар вирішив розпочати незаконне будівництво. Вартість ділянки становить близько 274 млн грн. Позов перебуває на розгляді у Господарському суді м. Києва.