Киян закликають підписати петицію про захист від сімейного насильства

Киян закликають підписати петицію про захист від сімейного насильства

Український ПЕН закликає ратифікувати Стамбульську конвенцію. Наразі ж кияни можуть підписати відповідну Петицію до Президента України.

Про це йдеться на офіційній сторінці організації у Facebook.

– Ще треба 5 000 небайдужих голосів, щоб ті, хто позбавлені голосу, зрозуміли, що до їхніх життів є діло. Що хтось може мовчки поставити свій підпис, а не витрачатися на моралі, звинувачення, недолугі жарти, поради бувалих або ж ігнорування, бо «з нормальними жінками такого трапитися не може», «бо слід було обирати нормального чоловіка», «бо слід поводитися нормально, бути вправною шиєю, мудро мовчати і не нариватися, жити заради родини». Насильство калічить всіх, хто з ним стикається, вирватися і відновитися дуже складно, – закликає підписати петицію за ратифікацію Стамбульської конвенції правозахисниця та письменниця Лариса Денисенко.

Стамбульська конвенція – найвищий міжнародний стандарт у попередженні та боротьби з насильством щодо жінок та домашнім насильством. Конвенція допомагає державам впроваджувати дієві інструменти для захисту своїх громадян та громадянок.

В Україні щороку від насильства в родині потерпають понад 150 тисяч українок, близько 600 з них гинуть за даними Міністерства внутрішніх справ. Щодня поліція фіксує приблизно 300 фактів домашнього насильства щодо жінок та дітей. Ще більше випадків залишаються невідомими, адже жертви про них не повідомляють у поліцію.

– Виділіть 5 хв. вашого часу та підпишіть петицію. Це маленький, але важливий крок для подолання насильства та захисту й допомоги жертвам насильства, закликають в українському ПЕН.

Підписати петицію: http://bit.ly/2PoGGgj.

Петицію підписали понад 20 тисяч українців. Для того, щоб її розглянув Президент, необхідно 25 тисяч. 

Нагадаємо, раніше спільнота Creative Women Space закликала киян підписати петицію щодо ратифікації Стамбульської конвенції проти домашнього насильства.